TOP plaże Grecji – najpiękniejsze widoki

Kategoria: Plaże

Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że jedne z najpiękniejszych chwil z wakacji to te, kiedy z kolorowym drinkiem w jednej, a książką w drugiej dłoni leżymy na plaży, wsłuchując się w szum morza i napawając beztroską. A jeśli plaża ta słynie z najpiękniejszych widoków, to takie słodkie lenistwo jeszcze bardziej zapadnie nam w pamięć. Poniższych plaż nie sposób zapomnieć!

Paleokastritsa, Korfu

Każdy, kto odwiedza Korfu, powinien zobaczyć to miejsce. Paleokastritsa, miejscowość słynąca z cudnych krajobrazów, to różnorodne plaże (kamieniste, żwirkowe i piaszczyste), błękitne groty, które można oglądać z łodzi (czasem ze szklanym dnem) i woda w obłędnym, rzadko spotykanym szmaragdowym kolorze. Na szczególną uwagę zasługuje kamienista plaża La Grotta przy drodze prowadzącej w górę do klasztoru Panagia Theotoku. Część klasztoru przekształcono w muzeum, można tu zobaczyć stare księgi, klejnoty i fragment szkieletu walenia.

 Balos, Kreta

O Zatoce Balos mów się, że to greckie Karaiby. Płytka, rozległa laguna z wodą w dziesiątkach odcieni błękitu (miejscami także różu), piaszczysta, niemal biała plaża z delikatnym piaskiem. Z jednej strony niewysokie góry wchodzące wprost do wody, z drugiej – skalista wyspa z ruinami weneckiej twierdzy. Niełatwo tu dotrzeć (tylko statkiem lub samochodem 4×4), dzięki temu – mimo sławy – ten rajski zakątek dzieli się czasem zaledwie z kilkoma osobami.

Porto Katsiki, Lefkada

Lefkada uznawana jest za najpiękniejszą z greckich wysp, a Porto Katsiki to jej skarb. Złotą, piaszczysto-kamienistą plażę otaczają porośnięte bujną roślinnością wapienne klify. Krystalicznie czysta woda, wspaniałe widoki, łagodne zejście do morza i dość łatwa dostępność czynią z niej popularny cel wycieczek. Zdarzają się tu duże fale, a po południu sporą część plaży zalewa przypływ, turystom jednak to nie przeszkadza. Niedaleko znajduje się podobna plaża – Egremni – ale żeby na nią dotrzeć, trzeba pokonać 300 stromych schodów.

Czerwona Plaża, Santorini

Jedyne takie miejsce na świecie: czerwono-brązowo-czarny pas żwiru otoczony wysokimi czerwonymi klifami, które uformowała wulkaniczna lawa. Czerwona Plaża (Kokkini Ammos) w Akrotiri uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na Santorini, a w świetle zachodzącego słońca wygląda wprost nierealnie. Nieopodal, przyklejony do skały, wznosi się malowniczy kościółek – biały, z niebieskimi drzwiami i okiennicami. W pobliżu znajduje się też inna słynna plaża – Biała.

Kalo Livadi, Mykonos

Jedna z najdłuższych plaż na wyspie, z białym piaskiem i przejrzystą wodą o fantastycznych kolorach. Działa tu kilka barów i tawern serwujących doskonałe jedzenie, jest bardzo dużo leżaków i słomianych parasoli. Do tego Kalo Livadi leży 10 km od miasta Mykonos, więc wielu mieszkańców i turystów wybiera bliższe plaże. Woda jest płytka, zatem plaża spodoba się także rodzinom z dziećmi. Tu na pewno znajdziesz miejsce, by rozłożyć swój ręcznik.