Grecja po mojemu – jak zostać grekomaniakiem?

Kategoria: Aktywnie

Witaj! Chcę zaprosić Cię do wzięcia udziału w przygodzie innej niż wszystkie i wkręcić w Grecję na całego! Kilka wspólnie spędzonych dni z pewnością naładuje Twoje baterie pozytywną energią. Wsiądźmy do autobusu  i wyruszmy razem odkryć sekret Grecji – obiecuję, że wrócisz zakochana/y po uszy!

Wiem, że niektórym wycieczki objazdowe kojarzą się przede wszystkim z długimi przejazdami z punktu A do punktu B, zwiedzaniem wykopalisk w nieznośnym upale, oglądaniem kolejnych eksponatów w muzeach i słuchaniem wykładów przepełnionych datami  i nazwami. Ale przecież tak nie musi być! Ba, wręcz nie powinno!

Pomysł na „Grecję po mojemu” dojrzewał przez lata współpracy z Grecosem. Wspólnie stworzyliśmy Podróże Grecosa, czyli kategorię wycieczek objazdowych, w ramach których polscy turyści poznawali najróżniejsze zakątki mojej drugiej ojczyzny. „Grecja po mojemu” jest ich naturalną kontynuacją. To autorska opowieść greckiego Polaka albo polskiego Greka  o kraju, który fascynuje, jak żaden inny.

Nie zamierzam po prostu pokazywać zabytków, poruszać się utartą ścieżką, odhaczać kolejnych punktów na liście. Wyjaśnię, co doprowadziło do ich powstania, opowiem o ich historii i znaczeniu. Z każdym dniem naszej podroży elementy wielkiej  greckiej układanki stworzą ciekawy obraz greckich zwyczajów, codziennego życia i religijności.

Nie kieruj się mapą, przewodnik zostaw na półce – daj się porwać historii i podróży… po swojemu! 

Pokonamy piękną trasę, pełną błogich, zniewalających pejzaży. Przejedziemy przez pięć regionów, pięć pasm górskich, wzdłuż wybrzeża dwóch mórz. W podróży znajdziemy czas na opowieści o współczesnej Grecji, odpoczynek, muzykę czy grecki film. Chętnych zaproszę na rejs do romantycznego Nafplio czy podbój Aten w blasku księżyca. Zatrzymamy się w tradycyjnych tawernach i restauracjach, w których poznasz tajniki greckiej kuchni, jej aromaty i smaki, które zapadają w pamięć na całe życie. Po dniu pełnym wrażeń przyjdzie czas na wypoczynek w hotelu. Ty wybierasz standard – 3 lub 5 gwiazdek – po swojemu!

Saloniki zachwycą pięknymi widokami z dzielnicy Kastra i kosmopolityczną atmosferą miejscowych targów, a filiżanka kawy wypita na placu Arystotelesa doda siły na dalsze zwiedzanie. Wergina, którą uważam za jedno z najciekawszych muzeów w Grecji, ożywi  historię królestwa Macedonii z czasów  Filipa II i Aleksandra Wielkiego. Zawieszone między niebem a ziemią klasztory w Meteorach odsłonią  z kolei tajemnice Bizancjum i kościoła prawosławnego. W pępku świata, czyli Delfach, odwiedzimy kapłankę Pytię, która decydowała o losach antycznego świata. Spacerując po świętej ziemi Zeusa w Olimpii przeniesiemy się do czasów wielkich spotkań Greków, czyli olimpiad. Dowiesz się, gdzie składali przysięgę o przestrzeganiu zasad fair play, jakie mieli sposoby na doping i jakie były kary za łamanie reguł. Chętni będą mogli pokonać olimpijski dystans na prawdziwym stadionie. Mykeny zaskoczą ogromnymi murami, grobowcami, historią sprzed 3 500 lat, która przypomina współczesną telenowelę. W Epidauros poczujemy się jak Maria Callas, wkraczając na scenę najlepiej zachowanego antycznego teatru. Sprawdzimy też jego idealną akustykę. Postój nad Kanałem Korynckim będzie okazją do zrobienia świetnych zdjęć, bo duma nowożytnej Grecji jest wyjątkowo fotogeniczna. Ateny nie zawiodą , bo gdziekolwiek nie spojrzeć tam czuje się historię. Perełki antycznej architektury zaimponują każdemu, a najbardziej dociekliwych zafascynują tajniki ich budowy. Marmurowe dekoracje świątyń z setkami płaskorzeźb i posągów obejrzymy w nowoczesnym Nowym Muzeum Akropolu. A po takim zwiedzaniu pójdziemy na spacer po zapomnianych Atenach, gdzie w cieniu drzew morwowych będzie można  orzeźwić się sokiem ze świeżych pomarańczy…

Po kilku dniach podróży poczujesz się w Grecji jaku siebie i będziesz chciał/a tu wracać, i wracać, i wracać…

Jako przewodnik czuję potrzebę dzielenia się wiedzą . Wiele ciekawych informacji i opisów podróży znajdziesz w mojej książce „Grecja po mojemu”. Lektura może być doskonałym wstępem albo podsumowaniem tej podróży.

Zapraszam Cię do mojej Grecji – tej ukochanej, jedynej, wyjątkowej. To Twoja podróż, a ja z radością zostanę Twoim przewodnikiem. Wspólnie poznamy Grecję: po prostu, po naszemu!

Chcesz poznać Grecję po swojemu i zostać grekomaniakiem? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w tym!

Szczegółowy opis wycieczki, program i terminy znajdziesz na stronie GRECOS.PL/GRECJA-PO-MOJEMU.