TOP 5 plaż Krety Wschodniej

Kategoria: Plaże

To właśnie one sprawiają, że Kreta nazywana jest rajem na ziemi. Nadzwyczajne widoki, wprawiają w sielankowy nastrój. Greckie plaże zaskakują swoim baśniowym klimatem, który czyni wakacje niezapomnianymi.

Oto 5 najpiękniejszych plaż na Krecie, które czekają na Ciebie po wylądowaniu w porcie lotniczym Heraklion.

Plaża Vai

Położona na krańcu Krety północno-wschodniej, określana mianem jednej z najbardziej  malowniczych plaż Krety, Palmowa Plaża Vai, znana również jako Finikodasos. To, co wyróżnia ją spośród innych okolicznych miejsc to największy las palmowy w Europie, rosnący naturalnie, prowadzący aż do samej plaży. Jest ona symbolem błogiego wypoczynku. Nagrodzona Błękitną Flagą, pozwala nam przenieść się w egzotyczne, tropikalne klimaty i poczuć się jak na jednej z Karaibskich Wysp zażywając kąpieli w turkusie wody czy spacerując w cieniu palm.

Plaża Vai na Krecie Wschodniej

Plaża Argilos (Xerokampos)

Wyobraź sobie spa na łonie natury… To właśnie plaża Argilos! Miejsce spokojne, z dala  od turystyki, niezatłoczone nawet w sezonie, ukazujące imponujący widok na otaczające  je klify. Glinka znajduje się na całej plaży, a zawarte w niej minerały są niezwykle korzystne  dla skóry. Taka kąpiel błotna doskonale zrelaksuje nasze ciało, nawilży, może posłużyć nawet jako peeling! Miejsce otoczone naturą, gdzie nie znajdziemy udogodnień dla  turystów czy szeroko rozwiniętej infrastruktury, co sprawia, że plaża ta jest idealna do odpoczynku od biegu codziennego życia.

Plaża Argilos, inaczej Xerokampos - Kreta

Plaża Voulisma

Kolejne miejsce warte uwagi to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż na Krecie, nazywana także Złotą Plażą. Leży w osłoniętej od wiatru zatoce, co czyni ją idealną dla rodzin z dziećmi. Położona jest w spokojnej, bujnej dolinie, pełnej gajów oliwnych i źródeł, a więc zapewnia piękne widoki. Odznacza się bajkowym urokiem, jasnym piaskiem o  konsystencji mąki oraz przejrzystą, turkusową wodą. Plaża jest bardzo dobrze  zagospodarowana i dostosowana pod turystykę, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i niczego nam z pewnością nie zabraknie. Miejsce  wyposażone jest w leżaki, zaplecze sanitarne, bary czy restauracje.

Plaża Voulisma na Krecie

Plaża Matala

Ta słynna plaża znana jest przede wszystkim z jaskiń w ścianie klifu, który otacza plażę. W latach 60. i 70. Matala, niewielka wówczas rybacka wioska, stała się mekką hippisów. Przybyli oni w to miejsce, aby cieszyć się naturalnym środowiskiem i żyć swobodnie, budowali swoje domy w jaskiniach. Na miejscu znajdziemy wiele restauracji, sporty wodne, możemy także przeżyć niesamowitą przygodę, nurkując czy zwiedzając  jaskinie w klifach. Jest to plaża z pełnym zakresem usług, ratownikiem i punktem pierwszej pomocy. Od kilku lat organizowany jest tutaj Matala Beach Festival, który na  jeden czerwcowy weekend przyciąga wielbicieli dobrej muzyki i zabawy.

Plaża Matala na Krecie

Plaża Mazida Ammos

Rajskie widoki z dala od tłumów. Spokojna plaża, oddalona od głównych ośrodków  turystycznych Krety. Plaża jest piaszczysta i prowadzi do niej łagodne zejście, co czyni ją idealną dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko! Częściowo wyposażona w leżaki i parasole. Na  miejscu znajduje się także kilka tawern i barów. Miejsce zaciszne, nawet w środku sezonu można tu wypoczywać, relaksując się samotnie, bez tłumów. Krystalicznie czysta woda i niesamowita okazja do obcowania z naturą oraz zapierające dech w piersiach widoki.

Plaża Mazida Ammos na Krecie

Mam na imię Aneta, od półtora roku mieszkam na Krecie i to właśnie tutaj pełnię funkcję rezydentki. Moja przygoda z Grecją zaczęła się kilka lat temu od krótkich wakacji, ale już wtedy wiedziałam, że jest to moje miejsce na ziemi. Moim hobby jest sport, poznawanie nowych ludzi, kultur, podróżowanie (do tej pory udało mi się odwiedzić Grecję, Hiszpanię, Islandię, Czechy i Turcję). Za co kocham Grecję? Za cuda natury, które możemy tutaj podziwiać; za to jacy są tutaj ludzie: otwarci, uśmiechnięci i skłonni do pomocy; oraz przede wszystkim za greckie siga-siga - styl życia daleki od stresu i pośpiechu. Zapraszam Cię do mojej Grecji!