Spaghetti z czosnkiem z Santorini

Kategoria: Smaki Grecji
Kierunek: Santorini  

Grecja kusi bogactwem smaków i zapachów. Na talerzach znajdziemy tu potrawy, które urzekają prostotą wykonania, a zarazem intensywnością doznań podczas ich spożywania. W Twoje ręce oddajemy serię kilkunastu przepisów z różnych części Grecji na dania przyrządzone przez naszych greckich przyjaciół.  Za wszystkimi potrawami kryją się prawdziwe historie naszych bohaterów. Ich opowieści zainspirowały nas do odtworzenia tych samych smaków na naszych talerzach. W ich przygotowanie i sfotografowanie włożyliśmy całe serce. A efekt? Oceń sam!

Zapraszamy do odkrywania smaków prawdziwej Grecji z Grecosem!

Michalis Demadoros

Michalis Demadoros

szef kuchni w hotelu Alia na Santorini

Cała wyspa na jednym talerzu

Świeże miejscowe produkty, jak pomidorki cherry, czosnek i zioła, których aromaty czuć w moim spaghetti, przypominają mi cudowne, dziecięce lata. Wszystkie wspomnienia znajdują się w prostym, ale wyjątkowym przepisie. To danie pokazuje całe Santorini na jednym talerzu.

Składniki:

  • ½ kg makaronu
  • 1 talerz drobno pokrojonych pomidorów
  • oliwa z oliwek
  • 3-4 ząbki czosnku
  • cynamon, pieprz, cukier, sól, rozmaryn
  • skórka z dwóch pomarańczy

Gotujemy makaron, odcedzamy, dodajemy  trochę oliwy z oliwek i dokładnie mieszamy. W niewielkim, płytkim garnku podsmażamy lekko czosnek. Dodajemy pomidory, skórki z pomarańczy, rozmaryn, cukier i sól – do smaku. Ciągle mieszając, czekamy aż sok z pomidorów wyparuje. Dodajemy cynamon i pieprz. Całość mieszamy dokładnie z makaronem. Opcjonalnie można posypać danie tartym, twardym żółtym serem.

Smacznego!