Odkrywaj z Grecosem — Od Kanału Miłości po zachód słońca

Kategoria: Okiem Grecosa
Kierunek: Korfu  

O pięknej, greckiej wyspie napisano i powiedziano już wiele. Z łatwością można znaleźć informacje o wspaniałym klimacie, oszałamiającej zieleni i przyrodzie, o tym, że wschodnie wybrzeże Korfu jest łagodniejsze i spokojniejsze niż zachodnie, a także o tym, co sprawi, że zakochasz się w tym miejscu na zabój.

urocza uliczka w mieście Korfu w grecji, detal

Zakochaj się w Korfu

Ta leżąca na Morzu Jońskim wyspa, z widokiem na Albanię i kontynentalną Grecję, urzeka ciekawymi miejscami do odkrywania, świetnymi plażami do relaksu i ciepłym, lazurowym morzem. To cudne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie — odrobinę siga-siga, ciszę zakątków z dala od turystycznego zgiełku, spacery po oliwnych gajach i tradycyjne greckie wioseczki. Tych, którzy lubią historię i interesujące zabytki wyspa też nie zawiedzie. Stolica Korfu zachwyca za dnia i po zmroku, pokazując swoje włoskie oblicze — pozostałość po dawnych, weneckich wpływach, widocznych szczególnie w architekturze.

stolica Korfu, panorama miasta oświetlonego słońcem, kolorowe budynki i charakterystyczna wieża
stolica Korfu, panorama miasta nocą, kolorowe budynki i charakterystyczna wieża

Możesz odkrywać wyspę samodzielnie, pokonując kręte drogi i wąskie szosy, lub… wybrać się na wycieczkę z Grecosem. Zabierzemy Cię do słynnego Kanału Miłości, a stamtąd pomkniemy prosto w stronę zachodzącego słońca.

Przystanek pierwszy — morze miłości

Kanał Miłości, czyli słynny Canal D’Amour w miasteczku Sidari to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Korfu. Zakochani uwielbiają romantyczną atmosferę tego miejsca i wierzą, że przyniesie im szczęście, a wszyscy pozostali… no cóż — bez wątpienia zachwycą się jego pięknem.

Kanał Miłości - widok z lotu ptaka, wyspa Korfu

Interesujące formacje skalne zatopione w lazurowej wodzie prezentują się cudownie zarówno od strony lądu, jak i morza. Co należy zrobić, by zapewnić sobie powodzenie w miłości? Według miejskiej legendy — skoczyć z klifu do wody i przepłynąć wąski przesmyk, który tworzą skały. Gwarantuje to szybkie znalezienie miłości. Para, która zdecyduje się na wspólny skok, podobno nigdy się nie rozstanie. Podczas wycieczki być może uda się zaobserwować tych, którzy zdecydują się złapać swoją szansę na miłość, jednak to niezwykła panorama i urok tego miejsca gwarantują niezapomniane przeżycia.

Detal, Kanał Miłości widziany lotu ptaka, Korfu
Detal, Kanał Miłości widziany lotu ptaka, Korfu
Kanał Miłości, detal, wyspa Korfu, skały widziane z bliska raz łódeczki na morzu

Przystanek drugi — przylądek Drastis

Gdy myślisz, że już piękniej być nie może, trafisz do miejsca z pocztówki! Widok, który roztacza się z punktu widokowego na tym najbardziej wysuniętym na północ przylądku, poruszy serca wszystkich kochających piękno i siłę przyrody. Zatrzymaj się, popatrz, poczuj delikatną bryzę we włosach.

Przylądek Drastis widziany z lotu ptaka, piękne miejsce na środku lazurowego morza, urocza zatoczka z plażą

Niesamowite, wapienne formacje skalne niczym strażnicy chronią i otaczają malowniczą zatoczkę, a całość mogłaby być pięknym snem lub tłem do wspaniałej bajki. W zatoczce kryje się urocza, maleńka, piaszczysta plaża, na którą dostać się można z łodzi. Przylądek to białe, wysokie klify zanurzone w wodzie o idealnej błękitno-lazurowej barwie. Zachwyć się i na chwilę zapomnij o świecie!

Przystanek trzeci — zachód słońca, klify na Logas Beach

Zachody słońca mają w sobie magiczną moc przyciągania. Są symbolicznym końcem dnia oraz początkiem tajemnic i mroków nocy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w zatłoczonym mieście, jedziemy samochodem czy spędzamy czas na górskich wędrówkach — gdy zachodzące słońce ozłoci nam twarz, czujemy spokój, nostalgie i dobre, ciepłe emocje. Zachody słońca nad morzem są szczególnie spektakularne. Pomarańczowa kula roztapiająca się wśród fal i odbijająca w nich jak w lustrze, zachwyca od wieków malarzy i poetów, na chwile pozwalając oderwać się od rzeczywistości.

Logas Beach, słynne miejsce na Korfu, piękne białe klify

Greckie zachody słońca z mieniącą się wokół lazurową, morską tonią to wisienka na torcie każdej wyprawy, wycieczki i wakacji. Na nasze widowisko zatrzymamy się na klifach plaży Logas Beach — przeżycia i wrażenia są niezapomniane. Do tego urocza tawerna „Siódme Niebo”, pyszny drink i… chyba mamy idealną definicję siga-siga. W dodatku połączoną z totalnym zachwytem. Uczta dla duszy, dla ciała i dla oczu.

Logas Beach, słynne miejsce na Korfu, piękne białe klify, oświetlone zachodzącym słońcem

Nasi piloci i rezydenci, których spotkasz podczas wycieczki, świetnie znają wyspę. Pokażą Ci wspaniałe miejsca, opowiedzą ciekawe historie i sprawią, że nie tylko miło spędzisz czas — mamy nadzieję, że zakochasz się w Grecji, tak jak my i jeszcze nie raz tutaj wrócisz!

Agios Spiridon Beach na Korfu, widziane z daleka, piękna plaża na Korfu

Wycieczkę lokalną możesz kupić podczas swoich wakacji bezpośrednio u rezydenta. 

Wybierzesz się na nią z hoteli: 

Brilliant Holiday Resort

Saint George Palace

Alkyon Beach

Belle Helene

San Georgio Boutique

Magic Blue

Blue Princess Beach

Cześć! Z wykształcenia jestem filologiem. Uczenie się języków, pisanie i podróże, które pozwalają mi poznawać świat to moje wielkie pasje. Świat jest ogromny, przepiękny i niezmiennie fascynujący. Ponieważ najbardziej kocham morze, uwielbiam podróżować do miejsc, które morzami lub oceanami są otoczone. Grecja jest więc jednym z moich ukochanych zakątków. Widziałam i zachwycałam się niejedną grecką wyspą, wieloma plażami, niezwykłymi zatokami i miastami pełnymi historii. Cieszę się myślą, że jeszcze tak wiele do odkrycia przede mną. Pisanie sprawia mi ogromną przyjemność, a pisanie o morzu i plażowaniu — no cóż, czy może być bardziej idealnie? Jestem także wielką "kino-i-książko-maniaczką", na czytaniu spędzam każdą wolną chwilę. Kocham Bałkany, moje serce wiele razy zostawiłam w Bułgarii, szczególnie na piaszczystych plażach Morza Czarnego. Czerpię energię ze słońca, kocham moją rodzinę i przyjaciół i, co oczywiste — mojego kota.