Odkrywaj z Grecosem — Zjawiskowa Kefalonia

Kategoria: Okiem Grecosa
Kierunek: Kefalonia  

Kefalonia — wyspa miodu, wyspa wina, wyspa wspaniałych pejzaży! Przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych w Grecji. Ma rzesze fanów wśród stałych bywalców, zakochanych w przyrodzie i cudownych plażach. Wystarczy, że zobaczysz ją raz, a zostawisz tam serce i już zawsze będziesz pragnął tam wrócić. To prawdziwy, pięknie oszlifowany diament wśród turkusowych fal Morza Jońskiego. Błyszczy i kusi.

Zabieram Cię dziś na wirtualną wycieczkę, podczas której poznasz jej największe tajemnice. 

Możesz odkrywać ją powoli podczas urlopu lub wziąć udział w całodniowej wycieczce Grecosa „Zjawiskowa Kefalonia” podczas swoich Wielkich Greckich Wakacji na Zakynthos! 

Turkus i błękit

Nazwa Kefalonia wyspy pochodzi od mitycznego Kefalosa (syna Hermesa). Leży niedaleko zachodnich wybrzeży Grecji kontynentalnej, w zatoce Patraskiej, pomiędzy Korfu, którą ma na północy a Zakynthos, która jest na południu. To największa wyspa w archipelagu Wysp Jońskich, ich Królowa. Bywa nazywana „największą grecką tajemnicą”. Zachwyt budzi górzysty krajobraz i białe, imponujące klify, które opadają do morza w odcieniu idealnego turkusu. Do tego intensywna zieleń lasów, oliwnych gajów i błękit nieba — razem tworzą nieprawdopodobną mieszankę barw, która wprost odbiera mowę. 

Kefalonia - plaża z turkusową wodą

Na wakacje i na wycieczkę

Kefalonia jest dość duża, szczególnie w porównaniu do innych greckich wysp. Śmiało możesz zaplanować tam co najmniej tygodniowy pobyt — atrakcji, pięknych miejsc, zjawiskowych plaż i widoków jest mnóstwo. 

Jeżeli jednak zdecydowałeś się na wakacje na sąsiednim Zakynthos — nic straconego. Po prostu popłyń na Kefalonię z nami!

Rejs trwa półtorej godziny i jest wspaniałym przeżyciem — delikatne, szmaragdowe fale, morska bryza i gorące promienie słońca to idealna obietnica tego, co przed Tobą.

Co na Ciebie czeka?

Klasztor św. Gerasimosa — założony w 1560 roku przez świętego Gerasimosa, nazwany „Nowym Jeruzalem”, całkowicie ocalał podczas trzęsienia ziemi w 1953, co przez wielu uważane jest za cud. Główną atrakcją i ważnym punktem dla wiernych są relikwie świętego, mające moc uzdrawiania chorych i opętanych. Każdego roku ogromna liczba pielgrzymów z różnych stron świata odwiedza to miejsce, by dotknąć gabloty z doczesnymi szczątkami. Ta wspaniała i okazała świątynia, wybudowana w malowniczym miejscu, jest jednym z najważniejszych sanktuariów w Grecji. 

Klasztor św. Gerasimosa
Klasztor św. Gerasimosa

Jaskinia Drogarati — spektakularna i zachwycająca wapiennymi formami wytworzonymi przez naturę. To także sala koncertowa, która słyszała występy wielu śpiewaków światowej klasy.

Drogarati jaskinia

Sławna jaskinia Melissani — jedna z nielicznych w Europie, w których znajduje się podziemne jezioro. Przepłyniesz je w kameralnej atmosferze, na małych, uroczych łódeczkach. Zachwycisz się przezroczystą wodą i poczujesz dreszcze, słuchając o historii tego miejsca.

Jezioro Melissani

Obiad z cudownym widokiem na Itakę — nasi piloci i przewodnicy, których poznasz na wycieczce, znają Kefalonię doskonale, wybierają więc miejsca nie bez przyczyny — po prostu takie, które są pod wieloma względami wyjątkowe — pyszne, lokalne jedzenie, piękne widoki, ciekawe historie, niezapomniane przeżycia, czyli wszystko to, co da Ci masę rewelacyjnych wspomnień.

Punkt widokowy nad plażą Myrtos — nie ma takich słów, w których można opisać to, co tam zobaczysz i czego doświadczysz. Z tej palety barw — bieli, błękitu i szmaragdu — zapewne czerpali swoje moce greccy bogowie. Plaża kilkukrotnie wygrywała oficjalny plebiscyt na najpiękniejszą plażę w całej Grecji, uznawana także za jedną z najpiękniejszych plaż świata.

Plaża Myrtos z góry

Urokliwa stolica wyspy — Argostoli — wenecka architektura, pełna wąskich, krętych uliczek, w których z łatwością i prawdziwą rozkoszą zgubisz się i zatoniesz. A jeśli nawet się odnajdziesz — Twoje serce pozostanie tam na zawsze.

Latarnia w Argostoli na Kefalonii
Most w Argostoli na Kefalonii

Żółwie Caretta caretta — często można spotkać je w porcie miasta Argostoli. Te dostojne, piękne i rzadkie morskie żółwie są jednym z kilku ważnych symboli Grecji. To także jeden z siedmiu gatunków żółwi morskich na świecie. Jest zagrożony wyginięciem. Spotkanie ich to prawdziwy rarytas i przepowiednia pomyślności.

Żółw Caretta caretta

Jesteśmy jedynym polskim touroperatorem, który na Kefalonii rezyduje na stałe. Mamy nie tylko doświadczenie, ale też wiedzę o tajemnicach tego wspaniałego miejsca — chcemy się nimi podzielić. Wycieczka to nie tylko jednorazowa przygoda. Wierzymy, że zakochasz się w urokach wyspy tak, jak my, a może nawet… następne Wielkie Greckie Wakacje spędzisz właśnie tam.

 

Ceny wycieczki lokalnej „Zjawiskowa Kefalonia”, realizowanej z Zakynthos:

Wersja klasyczna 55 euro dorosły / 30 euro dziecko

Wersja premium (w kameralnym gronie) 71 euro dorosły /  38 euro dziecko

Cześć! Z wykształcenia jestem filologiem. Uczenie się języków, pisanie i podróże, które pozwalają mi poznawać świat to moje wielkie pasje. Świat jest ogromny, przepiękny i niezmiennie fascynujący. Ponieważ najbardziej kocham morze, uwielbiam podróżować do miejsc, które morzami lub oceanami są otoczone. Grecja jest więc jednym z moich ukochanych zakątków. Widziałam i zachwycałam się niejedną grecką wyspą, wieloma plażami, niezwykłymi zatokami i miastami pełnymi historii. Cieszę się myślą, że jeszcze tak wiele do odkrycia przede mną. Pisanie sprawia mi ogromną przyjemność, a pisanie o morzu i plażowaniu — no cóż, czy może być bardziej idealnie? Jestem także wielką "kino-i-książko-maniaczką", na czytaniu spędzam każdą wolną chwilę. Kocham Bałkany, moje serce wiele razy zostawiłam w Bułgarii, szczególnie na piaszczystych plażach Morza Czarnego. Czerpię energię ze słońca, kocham moją rodzinę i przyjaciół i, co oczywiste — mojego kota.