Kontynentalna Grecja – egzotyka na wyciągnięcie ręki!

Kategoria: Plaże

Egzotyka to marzenie niejednego z nas. Niecodzienne widoki pociągają, a malownicze plaże dają poczucie, że wcielamy się w jednego z odkrywców, którzy jako pierwsi stawiali na nich stopy. To oderwanie od codzienności i chwila na oddech. Polacy już przekonali się, że można znaleźć je także blisko domu – na greckich wyspach. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że największy wybór słonecznych greckich plaż może być jeszcze bliżej… w Grecji kontynentalnej? Ten zakątek świata kusi nie tylko miejscami, które znamy z lekcji historii, ale też prawdziwie rajskim klimatem.

Plażowy raj na trzech palcach

Kilometry piaszczystych plaż, turkusowe, płytkie morze, a to wszystko kontrastujące z soczystą zielenią, która porasta półwysep Chalkidiki.  To prawdziwy egzotyczny plażowy raj, który z Polski dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Już po 2,5 godzinach lotu z Poznania można znaleźć się na jednym z „palców” półwyspu: Kassandrze, Sithoni lub Athos. To miejsca, które mimo znakomitej infrastruktury dla turystów wciąż zachowały swój autentyczny charakter!

Plaża Armenistis - Sithonia, Chalkidiki
Plaża Agios Ioannis, Chalkidiki
Hotel Aegean Melathron
Hotel Aegean Melathron

Grecja w pigułce

Peloponezu nie sposób nie pokochać. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – luksusowe hotele z all inclusive, miejsca, które zachwycą globtroterów, atrakcje dla dzieci, bajeczne plaże i niesamowite zabytki. A do tego gościnnych Greków, którzy przybyszów witają jak członków rodziny. Na wyobraźnię wpływa fakt, że ten sporej wielkości półwysep był areną najważniejszych wydarzeń w historii Grecji. Bogactwo Peloponezu zadziwia, a od odcieni zieleni i turkusów może zakręcić się w głowie!

Finikouda, Methoni
Plaża Voidokilia
Pole golfowe przy hotelu Westin Resort Costa Navarino

U stóp Olimpu

Wydaje się, że aby zachwycić się Riwierą Olimpu wystarczy odwiedzić fantastyczne Meteory – klasztory zawieszone na skałach, „między niebem a ziemią”. Widoki zapierają dech! Ale gdy do tego dodamy plażowanie u stóp mitycznego Olimpu i odkrywanie urokliwych zakątków Salonik, to takie wakacje trzeba nazwać idealnymi! Podziwiając słońce oświetlające rozległe doliny między majestatycznymi skałami Meteorów lub pływając w morzu pod okiem Zeusa trudno uwierzyć, że takie cuda dostępne są tak blisko domu…

Plaża Platamonas, Riwiera Olimpu
Saloniki
Meteory, Riwiera Olimpu

Ateny plus

Stolicy Grecji nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy potrafi wymienić przynajmniej kilka z atrakcji, których nie można tu przegapić: Akropol, Agora, Plac Syntagma, Plaka, Nowe Muzeum Akropolu czy Łuk Hadriana. Ale Attyka, w której mieszczą się Ateny ma do zaoferowania znacznie więcej: piękne, długie piaszczyste plaże, przylądek Sounio słynący z jednego z najpiękniejszych zachodów słońca w Grecji, urokliwe miasteczka, np. Vravrona czy Anavyssos, Kanał Koryncki.

 

Jest jednak jeszcze coś, co zaskakuje w tym regionie. Połączona dwoma mostami z lądem wyspa Evia (znana też jako Eubea) z pobliską Lichadonisią (nie bez powodu zwaną greckimi Karaibami!) to perełki pełne dziewiczej przyrody, rajskich plaż, a do tego jeszcze niezawłaszczone przez masową turystykę.  Teraz jest czas, by je odkryć!

Akropol
Ateny
Anavyssos
Plaża w Attyce
Edipsos, Evia
Ellinika, Evia
Marmari, Evia
Lichadonisia

Wszystkie miejsca znajdziesz w najlepszej ofercie na GRECOS.PL.