Odkrywaj z Grecosem — Rodzinny rejs po zatoce Toroneo

Kategoria: Okiem Grecosa
Kierunek: Chalkidiki  

Chalkidiki to trójząb Posejdona rzucony w lazurowobłękitne wody Morza Egejskiego. Każdy z trzech palców Półwyspu Chalcydyckiego jest inny, każdy oszałamia zielenią i widokami oraz własną, charakterystyczną atmosferą.

plaża na Chalkidiki widziana z góry, charakterystyczna plaża
piękny widok na plażę i przyrodę na chlkidiki

Kassandra

To część turystyczna i mocno rozrywkowa. Nowoczesna, kosmopolityczna, pełna hoteli i ludzi z całego świata. Piękne plaże oferują relaks w dzień, a kluby nocne i dyskoteki zabawę w nocy.

detal, miasteczko na Chalkidiki, czerwone drzwi i zieleń

Sithonia

Jest rajska, prawdziwie sielankowa i spokojna, choć zachwyca dziką przyrodą i absolutnie nieziemskimi plażami. To miejsce totalnego siga-siga i relaksu z dala od świata, z dala od tłumów i zgiełku. Z widokiem na świętą Górę Athos.

łodeczki na wodzie, chalkidiki, sielankowy widok na morze i zatokę z portem

Athos

Górzysta, mistyczna i tajemnicza. Swoiste państwo w państwie (założone w 963 roku na mocy dekretu cesarskiego, posiada własny parlament, rząd i policję), prawosławne centrum monastyczne wpisane (podobnie jak greckie Meteory) na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stanowi wciąż żywe i niezmiennie autentyczne muzeum kultury bizantyjskiej, umiejscowione wśród pięknej, dziewiczej przyrody. Wstęp na Świętą Górę przysługuje tylko mężczyznom, kobiety nie mogą nawet dopływać do brzegu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Monumentalne Meteory
klasztor na górze Athos, widok od strony morza
klasztor na górze Athos, detal,

Chalkidiki to jeden z piękniejszych zakątków Grecji, spełnienie marzeń o wakacjach idealnych. Nieustannie zachwyca słońcem, oszałamiającymi widokami i lokalnym winem retsina.

Rejs po zatoce Toroneos

Idealny sposób na spędzenie czasu dla wszystkich, którzy kochają słońce, zabawę i lazurowe wody greckich mórz. Popłyniemy wzdłuż wybrzeży, obserwując plaże i urocze, widoczne z brzegu miejsca Kassandry i Sithonii. Zatoka znajduje się właśnie między tymi dwoma „palcami” półwyspu. Toroneos kusi spokojnymi, ciepłymi wodami, w których kąpiel jest prawdziwą rozkoszą, szczególnie gdy domieszamy do tego odrobinę adrenaliny — czyż skoki ze statku wprost w lazurową toń i to całkiem niedaleko bezludnej wyspy, nie powinny dostarczać właśnie tego?

skok ze skały, widok z lotu ptaka na skałę i morze
statek rejsowy widziany z góry, morski rejs

Plażowanie i piracki skarb

Podczas naszego relaksującego rejsu zatrzymamy się na jednej z plaż — Toroni lub Chroussou. Dorośli będą mogli odpocząć, poplażować i oczywiście wykapać się w morzu, a dzieci… wraz z opiekunami z Klubu „Delfinki” będą zajęte szukaniem pirackiego skarbu!

ludzie na plaży, plaża widziana z lotu ptaka, piasek i morze
Klub delfinki, osoby na plaży, zabawa z dziećmi

Zabawa zacznie już na pokładzie. Wspólne malowanie, nauka pirackich okrzyków i piosenek oraz szykowanie się do pirackiej wyprawy. W końcu wszyscy, szanujący się piraci mają po jednym oku, co najmniej jedną drewnianą nogę i hak zamiast dłoni… no może tak daleko to nie zajdzie, ale przygotowanie mapy prowadzącej do skarbu — to absolutnie obowiązkowy punkt tej wyprawy!

wspólna zabawa dzieci i dorośli, zabawa na pokładzie podczas rejsu, malowanie twarzy

Gdy mapa będzie gotowa, a pirackie okrzyki opanowane — odkopanie skarbu ukrytego w piasku powinno być jedynie formalnością. Ale za to jaką fajną i intrygującą!

piracka zabawa na pokładzie, piraci i malowanie twarzy

Miasteczko Neos Marmaras

W trakcie wycieczki zatrzymamy się w uroczym Neos Marmaras, leżącym na zachodnim wybrzeży Sithonii i malowniczo rozlanym po zboczu, opadającym delikatnie w stronę morza. Na krajobraz, oprócz gór stanowiących idealne tło dla miasteczka, składają się drzewa migdałowe i cytrusowe oraz liczne winnice.

miasteczko Neos Marmaras. widok z lotu ptaka, panorama z daleka

Neos Marmaras tętni życiem w dzień i w nocy. To miejsce spotkań artystów, malarzy i muzyków, znajdziesz tu więc liczne galerie oraz sklepy z rękodziełem i oryginalnymi pamiątkami. Bary, kafeniony, tradycyjne tawerny i kosmopolityczne restauracje oferują typowe greckie dania oraz smaki z całego świata. Śmiało możesz rozejrzeć się  po urokliwych uliczkach, pochłonąć greckie lody jogurtowe i obowiązkowo zaopatrzyć się w pamiątki. Będą przypominać Ci ten miły, leniwy, letni dzień.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pamiątki z Grecji
masteczko Neos Marmaras, w wieczornym świetle, widok z daleka, panorama na miasto i port
plaża na półwyspie chalkidiki, widok z daleka,

Zobacz film z wycieczki i naszych Animatorów!

Na wycieczkę zabiorą Cię osoby, które w Grecji mieszkają od lat i znają ją od podszewki. Z wycieczki przywieziesz więc nie tylko piękne zdjęcia, ale także niezapomniane doświadczenia. Nasi piloci i rezydenci, których spotkasz podczas wycieczki, pokażą Ci urokliwe miejsca, opowiedzą ciekawe historie i sprawią, że nie tylko miło spędzisz czas — mamy nadzieję, że zakochasz się w Grecji, tak jak my i jeszcze nie raz tutaj wrócisz!

Wycieczkę lokalną możesz kupić podczas swoich wakacji bezpośrednio u rezydenta.

Cześć! Z wykształcenia jestem filologiem. Uczenie się języków, pisanie i podróże, które pozwalają mi poznawać świat to moje wielkie pasje. Świat jest ogromny, przepiękny i niezmiennie fascynujący. Ponieważ najbardziej kocham morze, uwielbiam podróżować do miejsc, które morzami lub oceanami są otoczone. Grecja jest więc jednym z moich ukochanych zakątków. Widziałam i zachwycałam się niejedną grecką wyspą, wieloma plażami, niezwykłymi zatokami i miastami pełnymi historii. Cieszę się myślą, że jeszcze tak wiele do odkrycia przede mną. Pisanie sprawia mi ogromną przyjemność, a pisanie o morzu i plażowaniu — no cóż, czy może być bardziej idealnie? Jestem także wielką "kino-i-książko-maniaczką", na czytaniu spędzam każdą wolną chwilę. Kocham Bałkany, moje serce wiele razy zostawiłam w Bułgarii, szczególnie na piaszczystych plażach Morza Czarnego. Czerpię energię ze słońca, kocham moją rodzinę i przyjaciół i, co oczywiste — mojego kota.