Kategoria: Wakacyjne ABC
Chcemy przybliżyć Ci lotniska w Polsce, z którymi współpracujemy. Postanowiliśmy więc opisać, jak wyglądają, podać opcje dojazdu oraz oczywiście wymienić punkty w Polsce, w których się znajdują, żebyś miał komplet informacji w jednym miejscu. Być może marzysz o tym, by wybrać się na wakacje do Grecji, ale akurat do miejsca, które śni Ci się po nocach, nie latamy z Twojego miasta.

No cóż… w takim razie — sprawdź skąd i dokąd latamy. Zapraszamy!

lotnisko w radomiu, radom, duty free

Lotnisko w Radomiu

Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku to najnowszy port lotniczy w Polsce, znajdujący się niedaleko Warszawy. Rozbudowa z roku 2019 umożliwiła lotnisku obsługę ruchu cywilnego, dzięki czemu z lotniska może skorzystać nawet 3 miliony pasażerów rocznie.

Jego historia jest bardzo długa — od lat 20. XX wieku lotnisko i jego infrastruktura służyła celom wojskowym. Jednak po roku 2014 plan zagospodarowania dopuścił możliwość przekształcenia lotniska, dzięki czemu mogło ono zmienić tryb funkcjonowania, zostało rozbudowane i otwarte dla pasażerów, umożliwiając im wylot do wielu popularnych, wakacyjnych destynacji. 

Strefa zakupów i rozrywki

Oprócz 9 bramek i 9 stanowisk check-in lotnisko w Radomiu oferuje pasażerom wyjątkowo szeroką ofertę zakupową i gastronomiczną. 

Na terenie lotniska znajdziesz kilka punktów Baltony, które w kompleksowy sposób zadbają o Twoje potrzeby, umożliwią zakup prezentu dla najbliższych lub rzeczy, które umilą i ułatwią Ci podróż. W jednym z dwóch dużych sklepów Baltony Duty Free znajdziesz perfumy, kosmetyki, wyroby tytoniowe, modne akcesoria, elektronikę i galanterię. Mniejsze punkty — Baltona Starter i Baltona Zoom oferują prasę, pamiątki z Polski, kawę, herbatę, a także książki oraz drobne przekąski i słodycze. 

Na lotnisku można także skorzystać z ofert restauracji i kawiarni. Pyszne świeże ciastka i ciasta, kawy herbaty, a nawet elegancki obiad przygotowywany z największą starannością na miejscu, na pewno sprawią, że podczas lotu nie dopadnie Cię niespodziewany głód, a Ty będziesz po prostu mógł cieszyć się podróżą.

lotnisko w radomiu, baltona, sklep duty-free, radom

Jak dojechać?

SAMOCHODEM

Na lotnisko możesz przyjechać własnym samochodem. Port Lotniczy Radom udostępnia podróżnym 700 miejsc parkingowych. Na Twoje auto czekają dwa parkingi oferujące możliwość długiego i krótkiego postoju. Przed terminalem jest także miejsce na to, byś mógł podwieźć i pożegnać się z najbliższymi — „KISS&FLY” to doskonała opcja!

AUTOBUSEM

Lotniska w Warszawie posiadają specjalne połączenie autobusowe  z Dworcem Centralnym. Shuttle bus zawiezie Cię bezpośrednio i wygodnie, pamiętaj jednak, że rezerwacja miejsc w autobusie jest obowiązkowa.

Inną opcją jest warszawski transport miejski — z Warszawy na lotnisko kursują miejskie autobusy linii 5 i 14.

POCIĄGIEM

Po prostu skorzystaj! Z wielu miejsc w Polsce możesz dojechać na lotnisko pociągiem bezpośrednio. Pamiętaj też o tym, że z Radomia dojedziesz wspomnianymi wcześniej autobusami — 5 i 14, które zatrzymują się, aby zabrać podróżnych z Dworca Głównego. 

Leć z Radomia

Lefkada

Lefkada to idealne miejsce na spokojne, klimatyczne i kameralne wakacje. Białe plaże, malownicze klify, idealna pogoda i wspaniałe tawerny, serwujące lokalne dania gwarantują udany urlop w rytmie siga-siga. W powietrzu wyczujesz wyraźny zapach drzew piniowych — gajów jest tutaj bardzo dużo, a rozgrzane słońcem olejki unoszą się w powietrzu i pobudzają zmysły węchu. Lefkada nie jest duża, więc idealnie się ją zwiedza i doskonale odpoczywa wśród zapierających dech widoków.

piękny widok na morze i klify lefkady

Preweza

Preweza to prawdziwy diament krajobrazu wybrzeża zachodniej części Grecji. Miasto otwiera się na wody Zatoki Ambrakijskiej, a z drugiej strony otaczają je wody Morza Jońskiego. Całkiem niedaleko tu na Lefkadę i Pargi. Miasto zachwyci Cię swoimi plażami, urokliwymi zatoczkami i oszałamiającym portem — jednym z ważnych symboli miasta. Koniecznie przespaceruj się wąskimi, tak typowymi dla śródziemnomorskiego klimatu uliczkami, wśród kolorowych domów, jak z bajki. Preweza to niezwykłe, unikalne i piękne oblicze Grecji. Czas je odkryć!

piękne greckie miasto, widok na budynki tuż nad brzegiem morza oraz niebo

Grecja Zachodnia

Zachodnie wybrzeże Grecji to obszar wyjątkowy, urzekające miejsce, będące uosobieniem śródziemnomorskiego uroku. Otoczone wodami Morza Jońskiego sąsiaduje z Peloponezem i Epirem — jedynymi z najciekawszych obszarów Grecji kontynentalnej. Niedaleko stąd na Lefkadę, Kefalonię lub Zakynthos. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie — odrobinę relaksu, trochę zwiedzania, morskie przygody, a może sporty wodne? Sprawdź, co Cię tu czeka!

grecja zachodnia, widok z lotu ptaka na morze i pływające łódeczki
O naszych lotniskach POCZYTAJ TAKŻE TUTAJ