Kategoria: Wakacyjne ABC
Chcemy przybliżyć Ci lotniska w Polsce, z którymi współpracujemy. Postanowiliśmy więc opisać, jak wyglądają, podać opcje dojazdu oraz oczywiście wymienić punkty w Polsce, w których się znajdują, żebyś miał komplet informacji w jednym miejscu. Być może marzysz o tym, by wybrać się na wakacje do Grecji, ale akurat do miejsca, które śni Ci się po nocach, nie latamy z Twojego miasta.

No cóż… w takim razie — sprawdź skąd i dokąd latamy. Zapraszamy!

lotnisko w łodzi, zdjęcie budynku z zewnątrz, samolot

Lotnisko w Łodzi

Łódzki port lotniczy leży właściwie w samym sercu Polski, prawie dokładnie pośrodku. Oznacza to, że z wielu zakątków Polski można dojechać tam w mniej więcej tym samym czasie. 

Z łódzkiego lotniska im. Władysława Reymonta dotrzesz do popularnych i lubianych miejsc wybieranych na wakacje, jak Hiszpania, Włochy czy Grecja. Lotnisko oferuje wiele połączeń regularnych i czarterowych, także do Londynu, Irlandii czy Brukseli.

wnętrze, lotnisko w Lodzi, terminal i odprawa bagażu

Pracownicy lotniska zadbają o to, aby na każdy etap podróży był bezpieczny i komfortowy. Na lotnisku masz do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę, rozwiązania dla podróżujących, a także możesz skorzystać z pomocy obsługi. Oczywiście znajdziesz miejsca, w których zaopatrzysz się w kawę, kanapki i drobne upominki lub pamiątki z Polski. 

Warto wiedzieć, że na terenie terminala dostępne jest dla pasażerów darmowy internet WI-FI. Dzięki temu można sobie umilić i urozmaicić ewentualne oczekiwanie na lot.

lotnisko w łodzi, terminal, zdjęcie z wnętrza, wieczór

Jak dojechać?

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta znajduje się w dogodnej lokalizacji. Zajmuje południowo-zachodnią część miasta, zaledwie 6 kilometrów od centrum Łodzi, w dodatku całkiem niedaleko skrzyżowania autostrad A1 oraz A2. Takie umiejscowienie lotniska sprawia, że zarówno pasażerowie zmotoryzowani, jak i ci, którzy wybierają komunikację miejską, z łatwością dojadą do portu.

Pasażerowie lotniska mogą tu dotrzeć samochodem oraz łódzką komunikacją miejską.

Warto wiedzieć, że linie nr 65A i 65B zawożą podróżujących bezpośrednio przed wejście do terminala.

lotnisko w Łodzi, dojazd do terminalu, zdjęcie wieczorem, rozmazane światła

Leć z Łodzi

Kreta Wschodnia

Kreta to największa grecka wyspa. Wielu twierdzi (szczególnie Kreteńczycy), że to absolutnie osobny świat, grecki, jednak wyjątkowy i totalnie niesamowity. Warto się o tym przekonać, bo Kreta to wspaniałe plaże, idealny, wakacyjny klimat i wiele tajemniczych miejsc do odkrycia! Szczególnie w części wschodniej — trochę bardziej dzikiej i mniej odkrytej. Skusisz się?

widok na zatokę mirabello

Rodos

Tej wspaniałej wyspy na Morzu Egejskim nie trzeba nikomu przedstawiać. Piękne plaże, idealne warunki do sportów wodnych, świetna infrastruktura i spektakularne, średniowieczne miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wyspa Rodos jest także doskonałą bazą wypadową — będąc tam, możesz zwiedzić pobliskie wyspy i zobaczyć trochę więcej niesamowitego, greckiego świata.

rodos i piękne miasto lindos widok panoramiczny

Zakynthos

Oczywiście jeśli Zakynthos to przede wszystkim słynna Zatoka Wraku. Czekają na Ciebie także białe klify, lazurowe Morze Jońskie, Błękitne Groty i niekończące się, greckie siga-siga. Warto też rzucić okiem na miasto Zakynthos i poszukać żółwi Caretta-caretta — może a nuż uda Ci się je zobaczyć? Wyrusz na przygodę!

typowy wiatrak na wyspach jońskich, wysopa zakynthos
O naszych lotniskach POCZYTAJ TAKŻE TUTAJ