Kategoria: Wakacyjne ABC
Chcemy przybliżyć Ci lotniska w Polsce, z którymi współpracujemy. Postanowiliśmy więc opisać, jak wyglądają, podać opcje dojazdu oraz oczywiście wymienić punkty w Polsce, w których się znajdują, żebyś miał komplet informacji w jednym miejscu. Być może marzysz o tym, by wybrać się na wakacje do Grecji, ale akurat do miejsca, które śni Ci się po nocach, nie latamy z Twojego miasta.

No cóż… w takim razie — sprawdź skąd i dokąd latamy. Zapraszamy!

samolot w powietrzu

Lotnisko w Rzeszowie

Rzeszowskie lotnisko, jest dynamicznie rozwijającym się portem lotniczym w Polsce, które, dzięki wielu inwestycjom, z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesne i wygodne dla podróżujących. Od maja 2012 r. funkcjonuje obszerny i nowoczesny terminal pasażerski, pełniący funkcję hali przylotów i odlotów. Z lotniska w Jasionce można dotrzeć do wielu miejsc w Polsce, Europie i na świecie, w tym oczywiście do popularnych i lubianych przez wszystkich miejsc wakacyjnych jak Hiszpania, Bułgaria, Egipt i oczywiście Grecja. Personel lotniska regularnie obsługuje i współpracuje z liniami LOT, Lufthansa, Ryanair i WizzAir i innymi.

lotnisko w rzeszowie, widok z zewnątrz

Może ciekawą informacją będzie dla Ciebie fakt, że rzeszowskie lotnisko w ostatnim czasie zdobyło prestiżowe nagrody w swojej kategorii, pokonując wiele innych światowych portów lotniczych, ma liczne zasługi i odegrało niezwykle istotną rolę w działaniach wspierających Ukrainę, zarówno jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pomoc napływającą z całego świata, jak i ewakuację uchodźców dotkniętych kryzysem humanitarnym. Eksperci CAPA docenili fakt, że port w Jesionkach musiał stawić czoła nagłym i pilnym wyzwaniom, wymagającym niezwykłej odpowiedzialności.

lotnisko w rzeszowie, samolot na płycie lotniska

Nastawienie na rozwój

Najbardziej cieszą nas sukcesy i rozwój, prawda? W tym obszarze lotnisko w Rzeszowie nie zawodzi! W 2022 znacznie zwiększyła się siatka połączeń pasażerskich, a w 2023 roku lotnisko obsłużyło ponad milion pasażerów! Pozostaje życzyć dalszego rozwoju i… skorzystać z usług, by lecieć na wymarzone WIELKIE GRECKIE WAKACJE!

osoby stojące przy odprawie bagażu na lotnisku w rzeszowie

Jak dojechać?

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów znajduje się 10 km na północ od centrum Rzeszowa. Sprawny dojazd z różnych części kraju możliwy jest dzięki usytuowaniu lotniska w pobliżu węzła dwóch ważnych dróg autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Tutaj mamy na myśli wszystkich dysponujących samochodami. Jeśli wolisz jednak komunikację zbiorową, możesz dojechać z centrum Rzeszowa:

  • koleją POLREGIO (stacja Jasionka Lotnisko)
  • autobusami ZTM (51 i 53)
  • autobusami MKS (216, 224, 225)
  • prywatnymi liniami Eurobus, Galicja Express, R-bus, Flixbus i Levbus
port lotniczy w rzeszowie, zdjęcie z daleka budynku

Leć z Rzeszowa

Kreta Wschodnia

Na naszym blogu znajdziesz wiele informacji o Królowej Greckich Wysp. Kreta Wschodnia to wiele wspaniałych plaż, zaskakujących miejsc i oczywiście przepiękny Heraklion, który powinien kojarzyć Ci się z czymś więcej, niż tylko z nazwą lotniska. Czeka na Ciebie także endemiczny las palmowy i sekrety wyspy Spinalonga. Sprawdź, co jeszcze Cię tam zachwyci.

plaża vai, kreta

Rodos

Nie bez przyczyny Rodos nazywana jest wyspą słońca. Bóg Helios był wyjątkowo szczodry i podarował mieszkańcom wyspy aż 300 słonecznych i ciepłych dni w roku. Śmiało możesz więc planować wakacje na plaży, w basenie i w morzu lub na zwiedzeniu jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych, średniowiecznych miast Europy.

zachód słońca widok z portem mandraki na rodos

Zakynthos

Jedna z najpiękniejszych i najlepiej znanych Wysp Jońskich, zachwycającą przyrodą, białymi klifami i lazurowym morzem. Warto wybrać się w rejs, żeby zobaczyć niezwykłe, błękitne groty i oczywiście jedną z najsłynniejszych zatok na świecie — Zatokę Wraku. Wyspa ma wiele do zaoferowania, więc… w drogę!

słynna zatoka wraku na wyspie zakynthos, niesamowity widok z daleka, panorama z lotu ptaka, lazurowe morze i białe klifu

Kefalonia

Wielu mówi, że to raj, że jest najpiękniejsza, że to jedna z greckich tajemnic, która ciągle jeszcze nie jest do końca odkryta. Bez wątpienia fascynują jej sekrety, urocze miasteczka i malownicze, zielone wzgórza. Ta jedna z największych wysp na Morzu Jońskim zachwyci Cię barwami, niezwykłymi plażami i oszałamiającymi widokami. Czas, byś Ty odkrył jej piękne oblicze.

plaża na Kefalonii, niezwykła plaża z białym piaskiem, białe klify i lazurowe morze
O naszych lotniskach POCZYTAJ TAKŻE TUTAJ